Pátek 22. 8. 2003
6.30 - vstávám a dopisuju deník.
7.30 - budí se ostatní a jedeme na odpočívadlo vařit snídani.
8.30 - nacházíme odpočívadlo s hrozným bordelem okolo a začínáme vařit čaj. Za chvíli se objevuje náklaďák s uklízeči, kteří odpočívadlo perfektně uklízejí.
9.15 - vyrážíme na Temešvár
10.00 - jsme v Temešváru. Parkujeme a jdeme se projít po městě, kde vypukla rumunská revoluce. Je zase hic jako prase. Obrážíme několik tržnic, kde nakupujeme dárky a samozřejmě nezbytnou a jedinečnou rumunskou brynzu.
15.15 - s autem plným nakoupených věcí vyrážíme z Temešváru.
16.40 - jsme v Aradu.
17.50 - přijíždíme ke koupališti v Nadlacu. Děti už samozřejmě nemluví o ničem jiným než o koupání a ihned jak jsme se převlíkli do plavek, vrhají se do ledový vody. Míra jede za příbuznýma, okolo 19. hodiny se vrací a jedeme do Slovenský koliby na večeři.
Tak tahle hospoda mě rozhodně nenadchla ! Všechno nóbl vyšňořený, číšníci ale nepříjemný jako osina a všude kolem ládující se Němci. No zkrátka jako ve Varech ! Ještě ke všemu čekáme na jídlo asi 50 minut a protože už je dost pozdě, kluci skoro usínají. Nakonec řízky, co si objednali konečně donesli, ale Fanča s Kryštofem do nich párkrát klofli a že už nemůžou.
22.50 - platíme, na rumunský poměry, nehoráznej balík, nakládáme oba kluky, opět nevzbuditelně spící a jedeme zpátky ke koupáku přespat.
23.15 - zaleháváme s Filipem ve stanu, kterej jsme postavili za plotem koupáku. Ostatní už spí v autě.
Zbývá nám posledních pár hodin v Rumunsku.